Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Facebook yapay zekâ sayesinde uyuşturucu ile savaşıyor

09.02.2019
324
REKLAM ALANI
çoçuklar ve internet ile ilgili görsel sonucu
Çocuklar İçin iOS 12’de Bulunan Ekran Süresi Özelliği
  Çağımız teknolojisinde ne yazık ki akıllı telefon ve tabletler çocukların ellerinden düşmüyor. Ebeveynler kısıtlı süre verip sınır koysalar bile çocuklar bu yasağı delmesini iyi biliyor. Uzun saatlerini telefon ve tablet başında geçiren çocuklar sosyal yaşamdan kopuyorlar.
  Apple iOS 12 işletim sistemli cihazların sunduğu özellikler sayesinde telefon bağımlılığı sorununa çözüm getirilmiş gibi görünüyor. Yapacağınız belli başlı ayarlar ile ekranda vakit geçirme süresini kendiniz belirleyebiliyorsunuz ve ardından ekran süresi parolası koyarak kontrolü ele alabiliyorsunuz.
  iOS 12 Ekran Süresi Özelliği Nasıl Uygulanıyor?
   Eğer daha önceden bilgisayarlarınız ve telefonlarınız için “aile paylaşım” özelliği aktif ettiyseniz ve çocuğunuzun ismini de bu paylaşıma dahi ettiyseniz Ekran süresi özelliğini paylaşıma açabilirsiniz. Çocuğunuz ekran başında ne kadar süre geçirdiğini görebilirsiniz ya da ne kadar süre ekran karşısında kalmasını istediğinizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Gün içerisinde çocuğunuzun üye olduğu tüm siteleri veya oynadığı bütün oyunları yakından takip edebilirsiniz.
  Ekran süresi ile artık çocuğunuz sizin belirlediğiniz süre dahilinde vaktini geçirebilecek. Bu konuyu ödüle çevirme fırsatı da yaratabilirsiniz. Örneğin,30 dakika oyun süresi belirlersiniz ve süre için parola oluşturursunuz. Çocuğunuzda sizin istediğiniz gibi bu ödül hakkını kullanabilir. Ekran süresini aynı gün görebiliyorsunuz ya da haftalık raporlar oluşturabiliyorsunuz.
  Ekran süresi özelliğinde farklı kategoriler karşınıza çıkıyor. Eğitim, sosyal ağ, eğlence, diğer kategoriler olmak üzere en çok kullanılan kategoriden en az kullanılan kategoriye kadar takip etme fırsatı sunuyor.
  Ekran süresinin bir diğer fonksiyonu da Atıl süre uygulamasıdır. Atıl süre ile siz çocuğunuzun hangi uygulamaları kullanmasına izin veriyorsanız sadece o uygulamaları kullanabiliyor. Eğer çocuğunuz sizin sınırlama getirdiğiniz bir uygulamayı kullanmak isterse ancak sizden alacağı izin talebi ile uygulamayı açabiliyor. İzin talebini istediğiniz süreye göre 1 saat,30 dakika ya da 15 dakika olarak ayarlayabiliyorsunuz.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net