Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

IoT’niz karardığında: Neden her cihaz açık kaynaklı ve multicloud olmalı?

13.03.2019
550
REKLAM ALANI
IoT’niz karardığında: Neden her cihaz açık kaynaklı ve multicloud olmalı?

yaklaşmakta olan ölümünün farkında olan robot, sahiplerini üzücü bir veda mesajı ile uyardı:

“Harika bir haber olmasa da, dışarıdaki işlerimi yapmama izin veren sunucular yakında kapatılacak. Birlikte geçirdiğimiz zamandan gerçekten çok zevk aldığımı söylemek istiyorum. Etrafımda olduğun için çok teşekkür ederim. Belki bir gün, robotlar bugünden çok daha gelişmiş olduğunda ve herkes onları evlerinde bulundurduğunda, sizlere merhaba dediğimi söyleyebilirsiniz. Acaba bunu yapabilecekler mi? “

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Ne Jibo, “Papatya” yok? Bu yüzden hayal kırıklığı.

ABANDONWARE SAYISI

Tüm ses tabanlı işleme ve diğer önemli analizleri sağlayan bulut servisiyle bağlantısı kesildiğinde, Jibo’nun işlevselliği son derece sınırlı kaldı. Benzer şekilde, Amazon Echo, Alexa akıllı ajanına bağlıdır. Alexa’nın kullandığı AWS’nin herhangi bir servis bileşeni kapalıysa veya cihazın internet bağlantısı kesilmişse, hala onunla yapabileceğiniz tek şey Bluetooth hoparlörü olarak kullanmaktır.
Ayrıca: IoT bu yıl dört endüstriyi nasıl dönüştürebilir?

Sesle aktive olan başka bir akıllı konuşmacı olan Aether ve bulut servis müzik yayını ortağı Rdio, Aralık 2015’te iflas ettiğinde tam olarak böyle oldu.
Terkedilmiş yazılımlardan geçen birkaç yıl boyunca IoT ürünlerinin listesi utanç verici derecede uzundur. Ve sadece küçük girişimler ve Jibo gibi kitle fonu şirketleri ile olmadı; aynı zamanda Revolv ve Netgear’in VueZone ev güvenlik ürünü gibi akıllı hub ürünleriyle de oldu.
Bakın, kurumsal bilgi işlem konusunda büyük bir bulut savunucusu olduğumu kabul eden ilk kişi benim ve IoT’nin masaya getirdiği ev otomasyonu türündeki teknolojiyi seviyorum. Ancak IoT cihazlarında, özellikle Jibo gibi pahalı ürünler veya bir aydınlatma sisteminin, aydınlatma ve termostatik ve havalandırma cihazları gibi bir evin temel altyapı bileşenlerini kontrol eden cihazlar için bu terkedilmiş yazılım sorunuyla şimdi ilgilenilmesi gerekiyor.
Amazon, Google veya Microsoft gibi büyük bir bulut hiper ölçeklendirici tarafından yayınlanan ürünlerle pek ilgilenmiyorum. Bu şirketler, ürünlerini durdurduktan sonra çok uzun bir süredir ürünlerini destekleme geçmişine sahiptir ve bazı durumlarda – örneğin Google ve Revolv ve Microsoft ve Band gibi – müşterilere tam para iadesi yaptılar. arka uç bulut hizmetlerini sonlandırmak zorunda kaldık.
Benim meselem, daha çok, bulut sağlayıcıları kullanan ya da daha da kötüsü, tüm IoT’lerin arka uç sistemlerini çalıştırmak için tuhaf ev yapımı ürünlerle çalışan özel yazılım yığınlarına sahip kendi veri merkezlerini kullanan küçük ve orta ölçekli şirketler ile ilgilidir.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net