Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Samsung Galaxy S10 yüz tanıma akıllı cep telefonu

13.03.2019
254
REKLAM ALANI
Samsung Galaxy S10 yüz tanıma telefon sahibinin bir video

Samsung’un, Galaxy S10 akıllı telefonlarında yüz tanıma ekranı kilidini kullanmaktan kaçınmasının bir nedeni var.

Uzmanlar bir kez daha, modern cihazlarda yüz tanımanın çok güvensiz olduğunu ve cihazın kamerasının önünde görüntü veya video gösterme gibi basit hileler kullanılarak atlanabileceğini kanıtladı.
Bu tür saldırılara maruz kalan en son cihaz, Samsung’un en üst düzey telefonu olan ve bugüne kadar dünyanın en gelişmiş akıllı telefonlarından biri olarak kabul edilen Samsung Galaxy S10.
Ne yazık ki, Galaxy S10’un yüz tanıma özelliği, YouTube’daki Unbox Therapy olarak daha iyi bilinen bir akıllı telefon yorumcusu olan Lewis Hilsenteger’e göre, önceki sürümlerinde veya rakiplerinin cihazlarında desteklendiği kadar zayıf kalıyor.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Hilsenteger geçtiğimiz hafta YouTube kanalına yüklenen bir demo videosunda, telefon sahibinin bir videosunun Galaxy S10 ön kameranın önüne yerleştirilmesinin yüz tanıma sisteminin cihazın kilidini açmasına neden olacağını gösterdi.

Benzer şekilde, SmartWorld.it’ten bir İtalyan gazeteci, bir cihazdan öne bakan bir videoya kıyasla, bir saldırgan tarafından elde edilmesi daha kolay olacak bir fotoğraftan başka bir şey kullanmayan bir Galaxy S10 cihazının kilidini de açtı.
Ancak, bu yöntem, diğerleri onu kopyalamaya çalıştığında, hemen hemen her zaman işe yarayan Hilsenteger’ın yaklaşımına benzemeyen, aynı sonucu her zaman vermedi.

Kullanıcıların, dünyanın en iyi telefonlarından birinde yüz tanıma ekranı kilitleme özelliğini kırdıklarını duymak, aynı şoku tetiklememiş ve birkaç yıl öncesine kadar verdiği tepkiyi hayrete düşürmüştür.
Bunun nedeni, son birkaç yılda, hem güvenlik araştırmacılarının hem de normal kullanıcıların, birçok cihazda yüz tanıma özelliğini atlamış olmalarıdır.
Örneğin, kullanıcılar bir fotoğraf kullanarak Samsung S8’in yüz tanıma özelliğini atladılar, 150 dolarlık bir maske ile Apple’ın FaceID özelliğini 150 dolarlık bir maske ile atladılar, 3B baskılı bir kafa kullanarak birçok üst seviye Android telefona girdiler ve aynısını kullandılar. Windows Hello biyometri çözümü tarafından korunan bir Windows 10 cihazına erişmek için 3D baskılı kafa yöntemi.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net