Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2018 Yılında Dünyada En Çok Aranan Google Trendleri

22.12.2018
297
REKLAM ALANI
Çok az bir zaman sonra 2018 yılını geride bırakmış olacağız.  Geride bırakıyor olduğumuz koca bir yılda dünyada ve Türkiye’de pek çok önemli ve ilginç olay meydana geldi.   İnsanlar ilgilerini çeken pek çok içeriği Google sayesinde arattılar ve ulaştılar. Peki, 2018 yılında insanlar en çok neyi merak etti ve arattı. İşte 2018 yılının Google aramaları.
google da en çok arananlar, google da en çok ne aranıyor,
Dünya Geneli Aramalar
2018 yılında dünya genelinde en çok aranan şeyin bu yıl düzenlenen dünya kupası olduğu görülüyor. İkinci sırada Avicii yer alırken üçüncü sırada Mac Miller bulunuyor. Mac Miller’ı Stan Lee takip ederken beşinci sırada ise yılın en iddialı yapımlarından biri olan Black Panter yer alıyor.
Aktörler ve Filmler
2018 yılından tüm dünyada en çok aranan aktörlerin başında patlamalı filmlerin aranan ismi olan Sylvester Stallone bulunuyor.  İkinci sırada şaşırtıcı bir isim olan ve bir ceset ile çektiği videoyu yayınlayan Logan Paul yer alıyor. Üçüncü sırada Pete Davidson varken bu ismi Bill Cosby takip ediyor. En çok aranan aktörlerin beşinci sırasında ise Noah Centino var.
2018 yılının Google aramaları listesinde dikkat çeken bir durum da film aramalarında karşımıza çıkıyor.  2018 yılının sinemaseverler için oldukça güzel bir yıl olduğundan bahsedecek olursan haksızlık etmeyiz.  Black Panther bu yıl en çok aranan film olurken Deadpool 2 kendine ikinci sırada yer buluyor. Venom üçüncü, Avangers: Infinity War dördüncü, Bohamian Rhapsody ise Kısa sürede kendine beşinci sırada yer buluyor.
Dünya Geneli Haberler
2018 yılında şüphesiz dünyanın gündemi oldukça sancılı ve çalkantılıydı. Birbirinden korkutucu kasırgalar, dünya kupası, saldırılar ve kraliyet düğünü. Bu kadar şaşırtıcı olayın içinde ise en çok aranan 5 haber şu şekilde.
1.2018 Rusya Dünya Kupası
2. ABD Florence Kasırgası
3. Mega Millions sonuçlar
4. İngiliz Kraliyet düğünü
5. Seçim sonuçları

Hayatını Kaybedenler

2018 yılı Google aramaları kapsamında hayatını kaybeden isimlerin de aranmaları hayli yüksek oldu. Bu yıl hayatını kaybeden isimlerden en çok arananı Avicii olurken ikinci isim ise Mac Miller oldu. Stan Lee üçüncü en çok aranan olurken, Anthony Bourdain dört, XXX Tentacion ise beşinci en çok aranan isim oldu.

Türkiye’de En Çok Arananlar
2018 yılı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça hareketli bir oldu. Seçimler, ekonomik çalkantılar ve daha bir sürü ilgi çekici durum. Türkiye’de 2018 yılında en çok aranan kelime tabii ki herkesin tahmin edebileceği gibi dolar oldu. İkinci sırada bu yıl hayatımıza giren ve pek kişinin uzun süredir bu hizmeti beklediğini bize gösteren Soyağacı uygulaması. Soyağacı en çok arananlar listesinde ikinci sırada bulunuyor. Üçüncü sırada ise tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok aranan dünya kupası bulunuyor. Dünya kupasını ise seçim sonuçları ve bedelli askerlik aramaları takip ediyor.
Türkiye Dizi Aramaları
Türkiye’de insanların dizilere olan ilgisi her zaman çok fazla olmuştur. Hal böyle olunca Dizi aramalarına değinmeden geçemedik. Sen Anlat Karadeniz en çok aranan dizi olurken ikinci sırada Çukur yer alıyor. Ufak Tefek Cinayetler üçüncü sırada, Bir Zamanlar Çukurova ise dördüncü sırada yer alıyor. Son olarak beşinci sırada ise erkenci kuş bulunuyor.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net