Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2019 Yılında Hayatımıza Girecek Olan 5 Teknolojik Yenilik

29.12.2018
281
REKLAM ALANI

yeni teknolojik gelişmeler
2019 yılının pek çok açıdan nasıl geçeceğini henüz bilmiyoruz. Ancak bilim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmelerden yola çıkarak yeni yılda teknoloji alanında neler yaşanacağı hakkında fikir yürütmek mümkün gibi görünüyor. Bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarıyla ünlü platform Gartner tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bilgilere göre 2019 yılında insan hayatını değiştirecek 5 teknolojik yenilik var. İşte 2019 yılında hayatımıza girecek olan 5 teknolojik yenilik.

Otonom Araçlar Artık Hayata Geçiyor

uçan araba, uçan arabalar,
Sürekli gelişerek korkutan yapay zekâ bu kez insan hayatını çok kolaylaştıracak bir biçimde geliyor. Uzun süredir prototipleri üretilen otonom araçların ilk projeleri 2019 yılında hayata geçecek gibi görünüyor. Yeni yılda lojistik ve taşımacılık sektöründe sıklıkla otonom araçlara rastlanılması mümkün gibi duruyor.
Akıllı Alanlar
akıllı ev
Akıllı cihazların hayatımızda kapladığı alanlar 2019 yılında da giderek genişleyecek gibi görünüyor. Dijital çalışma alanları, akıllı şehirler, akıllı evler ve hatta akıllı fabrikalar artık daha geniş alanlarda görülebilecek. Ancak çok yeni bir teknoloji olması nedeni ile oldukça maliyetli olan bu yeni teknolojik trendlerden faydalanmak için iyi bir gelir düzeyine sahip olmak gerektiğini de belirtmek gerekir.
Blockchain Teknolojisi
bitcoin, kripto para,
2019 yılında dünyanın önde gelen firmaları henüz oldukça yeni bir teknoloji olan Blockchain ile daha sıkı bir ilişki içine girecek gibi duruyor. Kripto para sektörü dışında farklı alanlarda da bu teknolojinin artık daha yaygın olarak kullanılacağı öngörülüyor. Temelde bilginin bir merkezde değil, birbiri ile iletişim halinde bloklarda yer almasını sağlayan bu teknolojiye kafa yormak ileride çok işe yarayabilir.
Dijital İkiz
dijital,
Artık pek çok üretim sistemi, yazılımlardan yardım alarak insanlar tarafından yönlendiriliyor. Yeni yılda bu durum biraz daha ileri giderek tamamen yazılımların kontrolüne bırakılacak gibi duruyor. 2019 yılında gerçek sistemlerin bir ikizlerini geliştirileceği ve bu ikizlerin birbirleri arasında bir iletişim sağlayacağı tahmin ediliyor. Tabii ki bu da robot ve sensörler yardımı ile üretimin tamamen dijitalleşmesi demek.
Yapay Zekâ Yazılımları
yapay zeka
Yazılımcıları korkutacak gelişmelerden biri olan bu yenilik ise yapay zekânın artık yazılım geliştirebilmesi. Verilen bilgilere göre 2022 yılına kadar neredeyse mevcut uygulamaların yarısının yazılımı yapay zekâtarafından yazılacak.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net