Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2019 Yılında Popüler Olacak 5 Yeni Beslenme Trendi

25.12.2018
244
REKLAM ALANI
sağlıklı yaşam, yaşam, beslenme,

2019 yılına girmemize günler kalmışken hemen her alanda yeni yılın trendlerinden bahsedilmeye başlandı. Çok sık dile getirilen alanlardan bir tanesi de muhakkak ki beslenme biçimleri. 2019 yılında hangi beslenme şekilleri trend olacak ya da yeni beslenme yönelimleri neler?
Kind isimli şirket beş binden fazla sektörden insan ile bir araya geldi. Bu insanların içinde diyetisyenler, ürün geliştiricileri ve CEO’lar da yer alıyordu.  2019 yılının trend olan beslenme tipleri bu insanlar ile birlikte listelendi.

İşte 2019 yılının popüler olacak 5 beslenme trendi.
Tohum Ezmesine Olan İlgi Artıyor
sağlıklı yaşam, yaşam, sağlıklı beslenme,

Fındık, fıstık, badem ve karpuz çekirdeği tohumu gibi gıdaların yağı ile ezmesinin popülerliği gelecek yıl artıyor. Çok aşırıya kaçmadan alınması gerekli olan ve protein bakımından da oldukça zengin bu besinlere yeni yılda ilgi daha da büyüyecek.Fındığa alerjisi bulunanlar için ise kuruyemiş ezmesi başka bir alternatif olabilir.

Renkli Sular Ön Planda Olacak
sağlıklı yaşam, yaşam, sağlıklı beslenme,

2019 yılında elmalı, limonlu, salatalıklı ve bunlara benzeyen alkali suların önemi daha da artacak.  Bu karışımlara ek olarak daha da iddialı ve çok daha vitaminli ferah tatlar geliyor. Bilinen ve yaygın tatların yerini daha fazla mineral ve prebiyotik açısından daha zengin olan kaktüs ve akçaağaç suyu alıyor.

Afrika Lezzetleri Daha da Yayılıyor
sağlıklı yaşam, yaşam, sağlıklı beslenme

Afrika’nın lezzetli geleneksel besinleri 2019 yılı trendlerinin başında görülüyor. Kuzey Afrika kökenine sahip olan ve doğal ilaç olarak da sayılabilen biber salçası Harissa ve Ras el hanout gibi Afrika mutfağının en beğenilen lezzetlerinden olan baharatlar popüler beslenme trendleri arasında yeni yılda öne çıkıyor.

Çirkin Sebze Çılgınlığı
sağlıklı yaşam, yaşam, sağlıklı beslenme,

Harika görüntülü yemekler, şık duran sebze meyveler artık ne yazık ki ilgi çekmeyecek.  Çirkin sebze ve meyveler, özensiz gibi duran besinler artık çöpe gitmek yerine sofralarda yerini alacak.  Açlığın çok yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde yemek atıkları için dahi mücadele eden binlerce insan bulunurken tüketiciler de artık kusurlu olduğu için yüzüne bile bakılmayan ürünlere tamamıyla teşvik ediliyor.

Et ve Süt İçermeyen Protein Alternatifleri
sağlıklı yaşam, yaşam, sağlıklı beslenme,

Bitkiden böceğe, mercimekten soyaya kadar, et ve süt içermeyen protein alternatifleri artık gittikçe çok daha yaygınlaşıyor. Bitkisel temele sahip beslenme tarzlarının popülerliğinin artması, hem sağlık hem de sürdürülebilir olma endişeleri ile birleşince yeni gıda alternatiflerine duyulan isteği de arttıyor. 2019 yılı da bu anlamda alternatif ürünlerin yoğun olarak tüketileceği anlamına geliyor. Bu sayede insanlar çok daha sağlıklı bir yaşama kavuşacak ve en yüksek tasarruf sağlanmış olacak.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net