Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bilim İnsanları Açıkladı: İşte Kansere Neden Olan Gıdalar

26.12.2018
237
REKLAM ALANI

kanser yapan gıdalar, kanserli gıdalar, yaşam, sağlıklı yaşam,
Kısa süre önce açıklanan dünya sağlık örgütü raporuna göre, dünyada yıllık olarak her 6 insandan biri kanser nedeni ile ölüyor. Yalnızca 2018 yılı içinde kanser nedeni ile 10 milyon insan hayatını kaybetti. Uzmanlar, ölen insanların en az üçte birinin beslenme alışkanlıklarının düzensiz olması sebebi ile alakalı olduğunu bildiriyor. Ayrıca bu araştırmalarda, suni tatlandırıcı ve şeker en tehlikeli gıdalar listesinin ilk sıralarında yer aldığı görüldü.
Rafine şekilde sunulan şekerlerin aşırı derecede tüketimi, vücudun bazı sistemlerinde kronik rahatsızlıklara neden olduğu ve obeziteye yol açtığı saptanan bir başka gerçek oldu. Yapay şeker ve renklendiriciler, yüksek derecede toksin içermesi hücrelerin sıra dışı bir şekilde büyümesine neden olurken, mide ve yemek borusu gibi organların da bu gıdalardan aşırı derecede olumsuz etkilendiği belirtiliyor.
işlnemiş gıdalar kanser, kansere neden olan işlnemiş gıdalar,
Yapılan kanser araştırmalarında işlenmiş et ürünlerinin kanserojen madde içerdiği kanıtlandı. Uzmanlara göre, işlenmiş et ürünlerinin sürekli tüketilmesi kolorektal kanserin ortaya çıkmasına ve ilerlemesine yol açıyor. Günlük yalnızca 50 gr işlenmiş et tüketimi dahi kanser hastalıklarına yakalanma riskini yüzde 20 oranında arttırıyor. İşlenmiş et ürünlerinin ciddi miktarda sağlığa zararlı kimyasallar barındırması, düzenli bir şekilde bu ürünlerin tüketildiğinde kolon kanserine yakalanma riskini yüksek oranda arttırdığı ortaya çıktı.
kansere neden olan ürünler, kansere sebep olan gıdalar,
Brezilyalı ve Fransız bilim insanları, bu konuda herhangi bir ürün ya da gıdanın değil bu ürün ya da gıdaların hazırlanış biçimlerinin kansere yok açtığına dikkat çekti. Onkolojik rahatsızlıklara sebep olan ürün ve gıdaların başında işlenmiş gıdalar, gazlı içecekler, işlenmiş et ürünleri, un ürünleri, mısır gevrekleri, yapay tatlandırıcılar, yapay renklendiriciler ve yarı unlu ürünler geliyor. Bu gıdaların tuz, şeker ve yağ bakımından yüksek değerlere sahip olması ve lif bakımından eksik kalması hastalıklara yol açmalarındaki en büyük etken olarak görülüyor.
Bu sebeple uzmanlar, insanları hazır gıda tüketimine karşı uyarırken mümkün olduğunca doğal gıdalara yönelinmesini ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanılmasını öneriyor. Böylece düzenli ve sağlıklı beslenmenin ve su tüketiminin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisi bir kez daha ortaya çıkıyor.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net