Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Facebook Dünyanın En Güvenilmez Platformu Oldu

26.12.2018
298
REKLAM ALANI

Toluna anket şirketinin yapmış olduğu çalışmaların sonucunda dünyanın en güvenilmez platformunun Facebook olduğu belirtildi.
Facebook, sosyal medya, facebokk skandal,
Dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve en büyük sosyal medya araçlarından biri olan Facebook, son yıllarda skandallarla ile gündeme geliyor. Platform üzerinde herhangi bir değişiklik ya da güncelleme yapıldığında meydana gelen açıklar, gerekli tedbirlerin zamanında alınamaması ile ciddi problemlere geçmişte de zaman zaman neden olmuştu. Kişisel bilgilerin korunması ve veri ihlalleri ile ilgili çeşitli problemlerin yaşanması ve bu problemlerin basına yansıması, son yıllarda Facebook’un değerinde de düşüş yaşanmasına zemin hazırladı.
Cambridge Analytica skandalı ile tüm eleştiri oklarını zaten üstüne çekmiş olan Facebook, açılan davalar sonucunda da oldukça yüksek cezalara çarptırılmıştı. Sosyal medya alanında ciddi düzeltmelere ve iyileştirmelere gitmesi umulan Facebook şirketinin her yeni gün bir başka skandalının gündem olması ise bu noktada kullanıcıları oldukça tedirgin etmiş gibi görünüyor.
en az güven duyulan platformlar, sosyal medya güven,
Dünyanın farklı yerlerinde çok farklı anket şirketleri tarafından sürdürülen güvenilirlik anketlerinin tümünde en yüksek oranda güvenilmez olarak nitelendirilen Facebook, gerekli alanlardaki önlemleri bir önce almadığı durumlarda yüksek oranda kullanıcı kaybedecek bir platform olarak da görülüyor. Şirke ise kullanıcılarına sosyal medya mühendisliğinin geliştirileceği dair sözler vermekte ve kullanıcıların içini rahatlatmakta.  

Araştırma şirketi Toluna’nın oldukça kapsamlı bir şekilde yapmış olduğu araştırmaların neticesinde, özel bilgilerin korunması konusunda insanların en az güvendikleri şirketin Facebook olduğu ortaya çıktı. Anketin çarpıcı sonuçları arasında insanların yüzde 40 gibi bir oranının Facebook şirketini güvenilmez olarak gördüğü ortaya çıkıyor.
İnsanlar Facebook’a Güvenmiyor
facebook skandal, facebook güven,
Yapılan anketlerde Facebook güvenilirlik konusunda sınıfta kalırken, güvenilmezlik listesine farklı alanlarda hizmet sunan çeşitli şirketler de girdi. Araştırmaya katılan insanlardan yüzde 8’i dünyaca ünlü alışveriş sitesi olan Amazon ve sosyal paylaşım sitesi olan Twitter’ı güvenilmez görürken, yüzde 7’lik bir kesim de Google ve Uber’i güvenilmez görüyor.
Listede ünlü yazılım şirketi Microsoft, kendine yüzde 2’lik bir oran ile dördüncü sırada yer buldu. Bu şirketleri ise Netflix ve Tesla yüzde 1 güvenilmezlik oranı ile takip etti.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net