Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sizin İçin Basit Görünse Bile CV’nizde Olmaması Gereken 9 Bilgi

22.12.2018
305
REKLAM ALANI

cv de oolması gereken bilgiler, cv cv nedir,Günümüzde iş hayatı o kadar fazla gelişti ki artık insanlar birbirlerine rahatlıkla referans sağlayabilmektedir.  Referansınızın kim olduğu hakkındaki bilgileri CV’nize yazmasanız aslında size hiçbir kayıp sağlamayacaktır. Düzenlemiş olduğunuz CV ne kadar düzenli, sade, kısa ve anlaşılır olursa işveren için kolaylık sağlayacağından, sizi bir adım öne taşıyacaktır. İşte cv de olması gereken bilgiler.
        Fotoğrafınız

Yapmış olduğunuz iş başvurusunda, hangi departmana başvuru yaptığınız çok önemlidir. Ayrıca iş başvurusu yapacağınız şirket sizden ciddi bir CV bekliyor ise fotoğraf koymamanız daha avantajlı olacaktır. İnsan kaynakları sizin fotoğraftaki duruşunuzdan kötü enerji alabilir ve size bu enerjiyi olumsuz bir yönde yansıtabilir. Ayrıca iş başvurularında resmi fotoğraflar yerine günlük hayatta çekinilmiş fotoğraflarınızı kullanmanızda CV’nizde sizin için eksi bir puana dönüşecektir.
         Doğum Tarihleri ve Yerleri

Bir işe başvuru yaparken, başvuru yaptığınız şirket eğer yaş kriteri belirtmemiş ise doğum tarihinizi ve doğum yerinizi yazmanız da CV’nizde abartı bir şekilde yer kaplayacak ve göz yoracaktır.  Fakat başvuru yapmış olduğunuz şirket işe alım için yaş belirtmiş ise doğum tarihinizi doğrudan yazabilir veya eğitim bilgilerinizin tarihi ile de yaşınızı belirtebilirsiniz.
       Lise ve Üniversitede Kazandığınız Ek Belgeler

Günümüzde Lise ve Üniversite hayatının tamamlandıktan sonra elde edilen belgelerin iş hayatında işe yaradığı yanılgısı birçoğumuzun beynine kazınmış durumda maalesef. Fakat siz siz olun yine de Lise ve Üniversitede almış olduğunuz belgeleri CV’nize eklemekten kaçının.  Belirli dereceler ve plaketler dışında fazla detaylar vererek insan kaynaklarını bunaltmayın.
       Başvuru Yaptığınız İş İle İlgisiz Tecrübeler

İş hayatında tecrübe tabii ki önemli bir unsurdur ki işverenlerin birçoğu tecrübeli ve vasıflı eleman isteyecektir. Fakat CV’niz kendinizi tanıttığınız bir belge olduğundan dolayı hayatınız boyunca yaşadığınız bütün tecrübeleri sıralamanız insan kaynaklarını yoracaktır. Eğer CV’im çok kısa oldu ne yapacağım diyorsanız? Birkaç tane çalışmış olduğunuz firma veya şirketin ismini kısa bir açıklama ile yazabilirsiniz.
       Yazım Hataları

Birçok insan kaynakları uzmanı, işe alım sırasında CV’lerde ki yazım hatalarını inceleyerek kişileri eler. Eğer bu elenen kişiler arasında olmak istemiyorsanız, CV’nizde yazım hatası yapmamalısınız. Ayrıca başvuru yaptığınız iş dikkat gerektiren hassas bir iş ise, yapmış olduğunuz yazım hataları sizin görüşmeye çağırılmayacağınız anlamına geliyor demektir.
       Referans

İşe başvuru yaparken, işinizle alakalı ve sizin işe alınmanızda size yardımcı olabilecek donanıma sahip referanslarınız var ise yazın. Eğer başvuru yaptığınız işe uygun donanımlarda referanslarınız yok ise yazmış olduğunuz referanslar yer kalabalığından başka bir işe yaramayacak ve sizin için bir dezavantaj olacaktır.
       Herkes Tarafından Kullanılan Basit Sıfatlar

CV hazırlarken, her insan gibi kendinizi övdüğünüz basit sıfatları CV’nizden atın gitsin. Ayrıca daha önce çalışmış olduğunuz departmanlara dair övgüleri de bir kenara bırakın. Ayrıca takım çalışmasına sahip, kendini motive edebilen, detaycı, proaktif ve kendine özgün çalışma disiplini olmayan biriymişsiniz gibi bir izlenim vermeniz sizin için hiç iyi olmayacaktır.
       Karmaşık Bir Fontlarda Yazılmış Bilgiler

CV hazırlarken yazım yaptığınız fontların sade ve akıcı olması gerekmektedir. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile bilgisayarda hazır bulunan gereksiz ve karmaşık fontları tercih etmeniz işe alım uzmanlarını gereğinden fazla yoracak ve sizin görüşme sürecinize eksi puan olarak yansıyacaktır.  

 Abartılı E-Mail Adresleri

Günümüzde oyun sektörünün yardımıyla beraber abartılı e-mail adresleri ile karşı karşıya kalmaktayız. Bir zamanlar bu oyun Dünyasının akıbetine kapılmış biri iseniz ve [email protected]… Gibi bir e-mail adresleriniz var ise, mümkünse eski o abartılı e-mail adreslerinizi çöpe atın. Başvuru yapmış olduğunuz işin disiplinine göre adınızın ve soyadınızı içinde bulunduğu bir e-mail adresi almanız, sizin işi önemsediğinizi gösterecektir. Ayrıca dilerseniz [email protected]…. Gibi özel e-mail adreslerini de tercih edebilirsiniz.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net