Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Soğuk Algınlığı ve Nezleye En İyi Gelen Doğal İlaçlar Hangileridir?

24.12.2018
255
REKLAM ALANI

nezleye iyi gelen ilaçlar, doğal ilaçlar
Çorbalardan portakal suyuna, yeşillikten sarımsağa kadar nezle ve soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar dendiğinde pek çok seçeneğin olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Peki gerçekten bunlar bir fayda sağlıyor mu?
Soğuk algınlığı ya da nezle, içinde bulunduğumuz kış aylarında herkesin rahatlıkla yakalanabildiği bir hastalık olma özelliğini taşımaktadır. Bu hastalıklara sebep olan 200’den fazla virüs ve bir o kadar da ilaç bulunmaktadır. Ancak bu ilaçlardan farklı olarak evlerde hazırlanan doğal ilaçlar bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalığa yakalanma direncimizi arttırmaktadır.
Soğuk algınlığı ya da nezle olmuş birisinden başka bir kişiye geçen hastalık virüsleri her geçiş aşamasında şekil değiştirmekte ve bağışıklık sistemimizi yanıltmaktadır. Bu sebeple normal ilaçlar yerine doğal ilaçlar ile bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesi göz ardı edilmemesi gereken ve oldukça kolay bir yöntem olarak dikkat çekmekte.
Beslenme Bağışıklık Sistemini Etkiliyor
Her beslenme şekli ve yaşam tarzı ile bağışıklık sistemi arasında çok güçlü bir bağ bulunmaktadır. Bağışıklık sistemi vücutta herhangi bir mineral ya da vitamin eksiliği hissedildiğinde aksamaya uğrayan bir sistemdir. Böyle bir durumda da virüslerin vücudumuzu tehdit etmesi kaçınılmaz olmaktadır. Soğuk algınlığı ve nezleye en iyi gelen doğal ilaçlar hangileridir? Denildiğinde ise değerlendirilmesi gereken birkaç tavsiye vardır. İşte o  tavsiyeler.
Sarımsak Etkisi
doğal ilaç sarımsak, sarımsağın faydaları, sağlıklı yaşam
Sağlıklı yaşam için en etkili gıdalardan bir tanesi olan sarımsak kış aylarında soğuk algınlığından korunmak için mucizevi etkiye sahip olan bir besindir. Doğal bir koruyucu etkisi gören sarımsak,  150 sağlıklı yetişkin üzerinde yapılan deneylerde bu kişilerden 98’ini soğuk algınlığından korudu.
C Vitamini Takviyesi
sağlıklı yaşam doğal ilaçlar,
Hemen herkesin soğuk algınlığı veya nezle gibi rahatsızlıklarda başvurduğu C vitamini ağırlıklı meyvelerinde insanları bu hastalıklardan koruduğu görülmüştür. Bu konu hakkında daha önceden yapılmış olan çalışmaların incelenmesi sonucu C vitamini ağırlıklı gıdalar tüketmenin kimyasal ilaç kullanmayla aynı etkiyi hastalık üzerinde ortaya koyduğu görülmüştür. bu sebep ile uzmanlar, kimyasal ilaç yerine kış aylarında bol bol C vitamini içeren gıdaların tüketilmesini öneriyor.
Çinko Pastil
çinko pastil kullanımı, sağlıklı yaşam,
Yapılan araştırmalarda emilen çinko pastillerinin burun akması süreçlerine üçte bir oranında, hapşırma süreçlerine ise yüzde 50 oranında olumlu etki ettiği saptanmıştır.  Soğuk algınlığı ve nezle semptomlarının başlaması ile birlikte kullanılan çinko pastillerinin hastalığa toplamda yüzde 80 oranında olumlu etki ettiği ortaya çıkmıştır.
Çinko pastillerin farklı kimyasal ilaçlara göre soğuk algınlıkları ve nezleye göre yine daha fazla etkili olduğu görülüyor. Ancak bu durumun vücuttaki çinko eksikliğinin giderildiğinden mi yoksa takviye yapıldığından mı kaynaklı olduğu henüz netlik kazanmış bir konu değil.
Genlerin Önemi
Araştırmalarda insanların gen yapılarının hastalıklar üzerinde oldukça belirleyici olduğu gözleniyor. Kimi insanlar gen yapıları sebebi ile hastalıklara karşı çok daha dirençli olabiliyorken kimi insanlar da oldukça zayıf kalıyor.
Bazı insanlar hasta olduğunun farkına bile varamazken bazıları yataklık oluyor. Ancak genlerde ya da bağışıklık siteminde bir sorun olup olmadığını anlamak için bir miktar sarımsak ve çinko takviyesi yapmak belirleyici ve önleyici olacaktır.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net