Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Teknolojinin İnsan Hayatına Faydaları Nelerdir?

19.12.2018
264
REKLAM ALANI
2010’lu yıllardan buyana teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki çağımıza artık teknoloji çağ demek zorunda hissediyoruz kendimizi.  İşte bu sebeple teknolojinin faydaları konusunda bilgilenmemiz gerekiyor. İlk insanın varlığından bu yana gelişmekte olan teknoloji daha da gelişecektir elbette. Öncelikle teknolojinin gelişmesiyle insan gücüne olan zorunluluk azalmaya başlamıştır. Artık bir düğmeyle kaldırılması imkânsız yükleri kaldırabiliyor olduk. İşte buna benzer birçok yararı vardır internetin. Teknolojinin insan hayatına faydaları neler? Aklımıza gelen birkaç tanesini aşağıda sizin için cevaplayalım.
teknoloji, teknolojinin faydaları1-      Dünyanın neresinde olursa olsun sevdiklerimizle anında iletişime geçebiliyoruz. Görüntülü konuşma özelliği sayesinde yanımızda gibi oluyorlar.
2-      İnsan yaşamının kalitesi arttırılıyor, elbette bunun bir maliyeti oluyor fakat işlerin çabuk ve daha az yorucu bir şekilde bitirildiği bir dünya hepimizin hayalidir.  Örnek vermek gerekirse çamaşır ve bulaşık makinesinin icadı tüm kadınlarımızı sevindirmiştir sanırım.
3-      Bilgi ve yiyecek saklama alanlarımız oluşmuş oldu. Her eve giren buz dolapları sayesinde yemeklerimizi ve yiyeceklerimizi uzun süre saklayabiliyoruz. Ayrıca birçok evde olan bilgisayarlar ve hatta gelişen teknolojiyle telefonlar sayesinde istenilen bilgiye anında ulaşılabiliyor ve saklanabiliyor.
4-      Tıp alanında yapılan gelişmeler sayesinde hastalıkların tedavilerinin bulunması konusunda daha hızlı ilerleniyor. DNA analizlerini, tahlilleri ve ameliyatları teknoloji sayesinde daha kolay bir şekilde yapabilen doktor ölüm oranlarını azaltmıştır.
5-      Teknolojinin gelişimi eğitim alanında birçok yeniliğe sebep olmuştur. Teleskop, episkos, projeksiyon makinesi ve fotokopi makinası gibi araçlar sayesinde okullarda ders anlatımları daha kolaylaşmıştır. Ayrıca öğrenciler uzak bölgelere bağlanarak oralardan güncel bilgilere ulaşabiliyorlar.
6-      Teknolojinin ilerlemesi sayesinde daha çok insana duygu ve düşüncelerimizi anlatabilme imkânı bulduk. Matbaa’nın gelişmesiyle başlayan bu fayda artık internetle milyonları bulan bir popülerliğe olanak sağlamaktadır.
7-      Teknolojik gelişmeler ulaşım sektöründe de bize faydalar sağlamaktadır. Eskiden günler süren yolculuklar bugün saatlerle yapılır hale gelmiştir.
8-      Suçlu yakalama işlemi için emniyet güçleri teknolojinin faydalarını kullanarak güvenlik kameraları gibi araçlarla daha hızlı sonuçlara ulaşılmaktadır.
9-      Eğlence sektörü için teknolojinin kullanımı çok önemlidir. Müzik kaydından, reklam filminin çekimine kadar birçok alanda teknolojinin faydalarından yararlanılmaktadır.
10-   Endüstri ve sanayi gelişmeleri sayesinde alınan ürünlerin fiyatları düşürüldü, eskiden daha pahalıya sahip olabildiğimiz şeyler bugün üretimin hızlanmasını ve maliyetin düşmesini sağlayan teknoloji sayesinde daha ucuza sunulmaktadır.
11-   Tüm bu gelişmeler ekonomik olarak bir yükselme sağlayarak ülkelerin ekonomik gelişmelerini sağladı.
12-   Basım yayın alanında gelişmeler sayesinde artık herkes istediği kitaba ulaşabilmektedir. Bir matbaa bir saat içinde binlerce kitap üretebilmektedir.
13-   Yapılan yeni teknolojik araçlar sayesinde daha güvenli bir şekilde evlerimizde rahat bir yaşam sürebilmekteyiz.
14-   Teknoloji alışveriş konusunda da birçok değişikliğe sebep olmuştur artık sadece birkaç tık ile yurt dışından bile alışveriş yapabilme şansına kavuşmuş olduk.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net