Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Tesla’nın Rakibi Zor Günler Geçiriyor , Faraday Future

09.02.2019
333
REKLAM ALANI

tesla Faraday Future ile ilgili görsel sonucu
Tesla’nın Rakibi Zor Günler Geçiriyor

Kasım ayında iflasla mücadele ettiği söylenen Faraday Future şirketine yakın zaman da bir darbe de Hong Kong üzerinden geldi. Hong Kong’ta yer alan yargı kurumlarından şirket iyi haberler gelmedi.
2016 yılında Tesla’ya rakip olarak kurulan elektrikli otomobil firması Faraday Future, zor günler geçiriyor.
2017 tarihinde yaklaşık olarak 2 milyar dolar yatırım almayı başaran Faraday Future, bu yatırımı Çin merkezli Evergrande Health‘ten almıştı. Yatırım anlaşması sonrasında şirketin yaklaşık olarak yüzde 45’ini ve fikri mülkiyet hakkını Evergrande Group‘a satan şirlet yatırım sonrasında ortaya çıkan gelişmeler nedeniyle Evergrande Group’la bir bilinmezliğe doğru sürüklendi.
Ödeme Gerçekleştirilmedi
Birleşme maddelerine göre Evergrande Group’un ana yatırımı gerçekleştirmeden önce 700 milyon dolarlık bir ödeme yapması gerekiyordu. Bu ödemenin yapılmaması yüzünden iki firma arasında bir hukuk mücadelesi başladı. Faraday Future şirketinin CEO’su Jia Yueting, Evergrande Group’la olan anlaşmanın iptal edilebilmesi için yargıya başvurdu.
Yapıla haberlere göre Hong Kong’da ki yargı kurumları Evergrande Group‘un lehinde karar verdi. Bu kararla beraber Evergrande Group’un, fikri mülkiyet haklarının da önü açılmış oldu. Heniz Faraday Future’un konu ile ilgili olarak bir açıklama yapmadı. Konu ile ilgili açıklama olduğu zaman gelişmeleri sizlere aktaracağız.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net