Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

A dan z ye 30 en büyük webbsiteler ve web sitelerin asıl amacı

13.03.2019
658
REKLAM ALANI

A dan z ye 30 en büyük webbsiteler ve  web sitelerin asıl amacı

Bundan 30 yıl önce bugün, Tim Berners-Lee, Avrupa Fizik Laboratuvarı CERN’deki üst düzeyine kasvetli “Bilgi Yönetimi” başlıklı bir teklif sundu.
Gelecekteki bilim adamlarının gittikçe artan büyük projelerini nasıl takip edeceğini sormakla başladı. “Bu öneri, bu tür sorulara cevap veriyor” diye yazdı.
Teklif, sadece birkaç yıl içinde Dünya Çapında Ağa ne dönüşeceğini açıkladı: tüm gezegenin iletişim kurma biçiminde devrim yaratacak bilgileri paylaşmaya yönelik bağlı bir sistem.
O zamanlar, bağlı bilgisayar ağları bir kaç yıl boyunca yayılmakta, çalışıyor ve büyümekteydi. İnsanlar e-posta göndermiş, dosya paylaşmış, mesaj panoları koymuş ve hatta ilk ifadeleri yaratmıştı.
Ancak, World Wide Web’in ortaya çıkmasına kadar büyük bir olasılıkla İnternet gerçekten başlamıştı. Web tarayıcıları, web sayfaları ve köprüler bilgileri bulmayı ve arasında gezinmeyi kolaylaştırdı ve çekirdek kod açık kaynaklı olduğundan, herkes kendi başına bir tarayıcı veya web sitesi oluşturabilirdi.
Geçtiğimiz 30 yıl boyunca, ağın büyük bölümleri gelip gitti. Bizi güldürmeye ve kandırmaya çalıştılar, zaman kaybetmemize ve arkadaş bulmamıza izin verdiler ve bu süreçte dünyayı yeniden şekillendirdiler.
Yıldönümü için, A’dan Z’ye favori web sitelerimizin bazılarına ve bazı önemli insanlara ve teknolojilere bakacağız. Tabii ki, dahil etmek için çok iyi şeyler vardı, bu yüzden yol boyunca bazı ek sık kullanılanlara dikkat etmek zorunda kaldık.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net