Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

05.03.2019
263
REKLAM ALANI

Kredi kartı taksitlendirme ve yapılandırma işlemleri bizlere ödeme kolaylığı sağlayan hizmetlerden bir tanesidir. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu olan BDDK bu konu ile ilgili resmi gazete de bir bildiri yayınlamıştır. Bu bildiride şöyle denmektedir, tüm bankaların kendi kar ve faiz oranlarını belirleyerek ve belirterek taksit yapma ya da yapılandırma hakkı bulunmaktadır. Bu madde gereğince hangi bir tür kart kullanırsanız kullanın, eğer borcunuz çok fazla ve ödemekte zorlanıyorsanız bankanız ile iletişime geçerek borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Böylece bankaya olan borcunuzu çok daha geniş bir zaman yayarak ödeme kolaylığı hakkı kazanmış olmaktasınız.
Böylece borcunuzu öderken yüksek meblağalar ödemekten kurtulmuş ve kendinizi zor durumlara sokmamış olursunuz. Bankalar da yine aynı şekilde avantajlı duruma geçer, çünkü parasını zamanında ve düzenli almış olur. Kredi kartı taksitlendirme hemen hemen bütün bankalarda aynı sistemle yapılır, çok nadir farklılıklar olabilmektedir.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcu yapılandırma ya da taksitlendirme işlemi için her bankanın belirlemiş olduğu kendine ait şartlar söz konusudur. Genel olarak söyleyecek olursak her bankanın kendi sözleşme maddeleri mevcuttur.  Fakat taksitlendirme işlemi hemen hemen hepsinde aynı mantıkla yapılmaktadır. Şunu da hatırlatmakta fayda var, borçların ödenmeyerek bankalarda birikmesi sonucu başvurulan taksitlendirme aşamalarında kredi kartı sahiplerinin puanlarında da bir düşüş gözlenir.
Peki, bu ne demek oluyor? Bu şu demek oluyor ki bankalarda kendilerini bir nevi garantiye almak istiyor ve borcunu düzenli ödeyen kişiye yüksek kredi puanı vermekteyiz. Fakat borcu zamanında ödeyemez, biriktirir ve yapılandırma gibi taksitlendirme gibi geciktirme yoluna gidildiğinde de sizlerin kredi puanını düşürmekteyiz. Kredi kartı taksitlendirme işlemini başvurunuz sırasında her banka kabul edecektir, fakat sonrasında banka ile müşteri arasında oluşan güvensizlikten ötürü belki sonrasında banka tekrar kredi verme yoluna gitmeye bilmektedir.
Bankalar mevcut durumda kredi kartı borçlarını 48 aya kadar taksitlendirme yapma imkanı vardır. Fakat şunu unutmayın ki kredi kartlarında taksit imkanı 12 ay, yapılandırma imkanı ise 48 aydır. Borçlarınızı zamanında ödemeniz ise sizlere kredi puanı yönünden avantaj sağlayacaktır. Aksi durumda taksitlendirme için ise bankanız personeli ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net