Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

google, yavaş bağlantılarda HTTPS sitelerini hızlandırmanın bir yolu

13.03.2019
500
REKLAM ALANI
google, yavaş bağlantılarda HTTPS sitelerini hızlandırmanın bir yolu olan Chrome Lite Sayfalarını duyurdu

Lite Pages, daha önce yalnızca HTTP siteleri için çalışmış olan Android’in Veri Tasarrufu özelliğinin artık bir parçası

google bugün Android için Chrome’da HTTPS sayfalarının sayfa yükleme süresini artıracak Lite Sayfaları adlı yeni bir Chrome özelliğini duyurdu.
Lite Sayfaları, yarım yıl önce piyasaya sürülen ve şimdiye kadar yalnızca HTTP sayfalarını hızlandırmayı destekleyen Android’in mevcut “Veri Tasarrufu” özelliğinin bir parçası olacak.
Google’a göre, yeni özellik “ağın etkin bağlantı türü” 2G “veya” yavaş-2G “olduğunda veya Chrome, sayfa yükünün mevcut ağ koşullarında verilen ilk çekişmeli boyaya ulaşmak için 5 saniyeden fazla süreceğini tahmin ettiğinde devreye girecek ve cihaz yetenekleri. “

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Chrome daha sonra HTTPS URL’sinin Google’ın sunucuları tarafından önbelleğe alındığı bir lite sürümünü isteyecek ve bu soyulmuş sürümü adres çubuğundaki “Lite” işaretini kullanarak kullanıcının tarayıcısında gösterecektir.

Google, Lite Pages’in sayfa yükleme sürelerini, dakikalar olmasa da genellikle birkaç saniye sürdüğü yavaş bağlantılarda yüzde 90’a kadar iyileştirebileceğini söylüyor.
Google, Lite Pages başladığında Chrome’un yalnızca resimler ve metinler gibi statik içeriği değiştireceğini, ancak yalnızca kullanıcının Chrome tarayıcısı ile hedef siteler arasında doğrudan müzakere edilecek olan diğer hassas verilere dokunmayacağını söylüyor.

Şirketin mühendisleri bugün tanıtıcı bir blog gönderisinde, “Chrome bir HTTPS sayfasını optimize ettiğinde, yalnızca URL Google ile paylaşılıyor” dedi.
“Diğer bilgiler – çerezler, giriş bilgileri ve kişiselleştirilmiş sayfa içeriği – Google ile paylaşılmıyor”
Lite Sayfaları etkinleştirmek için Android için Chrome’un kullanıcılarının Chrome ayarlarında yalnızca Veri Tasarrufu seçeneğini etkinleştirmeleri gerekir.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net