Cepte Bilgi Com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

microsoft, Nisan 2020, Windows 7 desteği sona erecek son tarih

13.03.2019
313
REKLAM ALANI
microsoft, Nisan 2020, Windows 7 desteği sona erecek son tarih hakkında Nisan ayında kullanıcıları rahatsız etmeye başlayacak

Microsoft gelecek aydan itibaren, bu işletim sistemini destekleyen Windows 7 kullanıcılarının gelecek yılın başlarında sona erdiğini hatırlatan düzenli aralıklarla açılan bildirimler göstermeye başlayacak. Neyse ki, onları kapatmak mümkün olacak

tıpkı Windows XP desteği 2014’te sona erdiğinde olduğu gibi, Microsoft da hala Windows 7’yi çalıştıran kullanıcılara göstermeye başlayacağı açılır bildirim ekranlarını okuyor. Nisan 2019’da bir süre başlayarak, Microsoft, kullanıcılara şirketin hatırlatacaklarını anlatacak 14 Ocak 2020’den sonra Windows 7 için artık ücretsiz destek sağlamaz.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Windows 7: Şirketinizin çıkış stratejisi nedir?

Microsoft’un 12 Mart’taki blog yazısı, Windows 7’nin destek sona erdiği hakkında “nezaket hatırlatıcısı” hakkında, kullanıcıların “2019’da bir kaç kez” bildirimini göreceğini belirtti. Bildirimler, gelecekte herhangi bir hatırlatıcı görmeme imkânı veren “beni tekrar bildirme” için kullanıcı tarafından seçilebilir bir onay kutusu içerecektir. Bununla birlikte, açılır pencereyi sağ köşedeki X kullanarak kapatmak, kullanıcıların bu bildirimlerden daha fazlasını almalarını engellemez.

Windows 7 desteği sonu açılır penceresinin nasıl görüneceğine dair hiçbir ekran görüntüsü yok. Ancak Microsoft’un blog gönderisinden, bilgilendirici olacak gibi geliyor ve Microsoft’un www.microsoft.com/windows7page sayfasına bir bağlantı içeriyor. Bu sayfa, mevcut bir Windows 7 PC’den daha yeni bir cihaza veri aktarımı hakkında bilgi içerir; kişisel verilerin nasıl yedekleneceği; Windows 10’un kullanımıyla ilgili ipuçları; ve dahası.
Windows XP’de, Microsoft’un kullanım ömrü sonu bildirimleri “Daha fazla bilgi için burayı tıklayın” bağlantısını ve “Bu mesajı bir daha gösterme” kutusunu içeriyordu.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sponsorlar evimguzelevim.net orgu-modeli.net